Yaşam

‘Sineklerin Tanrısı’ serisi

Edebiyatın kült eserlerinden biri olan ‘Sineklerin Tanrısı’, William Golding imzalı bir dizidir. BAFTA ödüllü senarist Jack Thorne romanı uyarlayacak.

BBC yeni uyarlamayı onayladığını duyurdu. Yapımcılığını Sony destekli Eleven firmasının üstleneceği dizinin dönemi 4 bölüm sürecek.

Kitabın konusu ise şöyle:

“Sineklerin Tanrısı”, II. Dünya Savaşı’nda nükleer atom bombasının etkilerinden korunmak için bir grup İngiliz çocuğun uçakla taşınması düşünülerek başlar. Söze konu olan uçak varmak istediği noktaya varamadan ıssız bir adada hayatta kalan çocukların yaşam mücadelesi başlar.

Kitabın ana kahramanı Ralph, yeterli niyetleri ve saf bir kalbi olan bir çocuk karakter olarak tanıtılıyor. Bir de Ralph’ın yakın arkadaşları olarak göreceğimiz Domuzcuk ve Simon lakaplı şişman ve gözlüklü bir çocuk var. Çocuklar başlangıçta ebeveynlerinin baskısı olmadan bu adada rahat ve huzurlu yaşayabileceklerine inansalar da zamanla işbirliği yapmaları gerektiğini anlar ve hayatta kalmaya çalışırlar. Domuzcuk oldukça zeki bir karakter ve Ralph’a pek çok tavsiye veriyor. Birincisi, hayatta kalan diğer tüm çocukları tek bir yerde toplama fikri. Denizden çıkardıkları deniz kabuğunu üfleyerek başkalarına ulaşmayı başarırlar.

Çocukların ortasında ise Jack karakteri öne çıkıyor. Adada liderliği ele geçirmek için pek çok kötülük yapmaya hazır olan Ralph ve bu çocuk hiçbir zaman barışamayacaklardır. Jack ve Ralph liderliğinde 2 gruba ayrılan çocuklar birbirlerini sevemezler. Öyle ki Jack’in liderliğindeki çocuklar adada 2 çocuğun ölümüne bile göz yumarlar. Peki kim bu 2 kişi? Peki çocuklar adadan kaçabilecekler mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu