Haber

Onursal Adıgüzel kimdir?

Onursal Adıgüzel 1985 yılında Malatya’da doğdu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Halen Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Adıgüzel çeşitli özel sektör firmalarında Endüstri Mühendisi ve yönetici olarak çalıştı. Eylül 2010-Ocak 2011 tarihleri ​​arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Adıgüzel, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Teşkilat ve Teşkilatından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 34. Olağan Kongre, 18. Olağanüstü Kongre ve 36. Olağan Kongre’de Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

25, 26 ve 27. dönemde İstanbul Milletvekili seçilen Adıgüzel, Şubat 2018’den bu yana Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi AB Uyum Komisyonu, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu, Çevre Komisyonu ve 26. yasama döneminde CHP Kadın ve Çocuk Hakları ve İhlallerini İnceleme ve İzleme Komisyonu iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Adıgüzel, Sosyolog Elif His Adıgüzel ile evli ve bir çocuk babasıdır.

haberkaraburun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu