Haber

Jandarma Komandoları Aksaray’da Orman Yangınlarına Karşı Tetikte

Aksaray’da çıkan orman yangınlarını havadan ve karadan kontrol altına alan jandarma komandoları, olası orman yangınlarına karşı teyakkuz halinde.

Son günlerde yurtta yaşanan orman yangınlarına karşı teyakkuz halinde olan Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, komando gruplarıyla birlikte ormanlık alanlarda hem havadan hem de karadan denetim yapıyor. Orman yollarında jandarma trafik ve asayiş ekipleri araç ve yayaları denetlerken, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi drone ile havadan, komando ekipleri ise ormanlık alanda yaya olarak görev yapıyor. Başta Hasan Dağı bölgesi olmak üzere kent genelindeki ormanlık alanları kontrol altında tutan gruplar, kontrollerini her gün kesintisiz sürdürüyor. Orman yangınlarına karşı hafta içi ve özellikle hafta sonu gece gündüz teyakkuz halinde olan jandarma ekipleri, piknik yapan veya ormanda yürüyüş yapan vatandaşları da yangına karşı alınacak önlemler konusunda uyarıyor. Piknik için yakılan ateşlerin söndürülmesi gerektiğini ve çok dikkatli olunması gerektiğini anlatan komando timleri, orman yangınlarına karşı dikkatli olunması, mangal ateşinin söndüğünden emin olmadan alandan ayrılmamaları ve yakılmamaları konusunda bilgilendirme broşürleri dağıttı. ormanda sigara izmaritleri, cam veya plastik şişeler gibi yanıcı maddeler bırakmak. .

İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Aksaray İl Jandarma Komutanlığı’nın ilimizde çıkabilecek orman yangınlarını önlemek ve doğal yaşamı korumak için çalışmalarını sürdüreceği” belirtildi. – AKSARAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu