Teknoloji

Hükümet Sansürünü Aşmak İçin WhatsApp’tan Bir Özellik Geliyor

Dünyanın en bilinen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a iki yeni özelliğin geleceği ortaya çıktı. Uygulamanın kodu “2.23.13.9” ve “2.23.13.10” Android beta sürümlerinde Ortaya çıkan yeni özelliklerden biri de WhatsApp’ın dünyanın her yerinde kullanılmasını sağlayacak. Diğer bir özellik ise Android kullanıcılarıdır. alışık olduklarından farklı bir deneyim sunacak. WhatsApp’taki yeni özelliklere daha yakından bakalım.

Android beta sürümünde 2.23.13.10 koduyla tespit edilen özellik proxy ayar desteği getiriyor. Bazı beta sürüm kullanıcılarının deneyimleyebileceği özellik, WhatsApp’ın sansürlendiği yani WhatsApp’ın yasak olduğu ülkelerde uygulamaya erişilmesini sağlayacak. Kullanıcı proxy ayarlarını tamamladıktan sonra WhatsApp’ı açabilir. kesintisiz olarakkullanabilirsiniz.

WhatsApp’taki proxy bölümü böyle görünecek

WhatsApp yasaklandı diyelim. İran veya Afganistan Ülkelerden birindesiniz ve WhatsApp’ı kullanamazsınız. Telefonunuzda WhatsApp’ta bulacağınız bir proxy servisinin iletişim ayarlarına girdiğinizde, uygulamayı tekrar kullanabileceksiniz. Buradaki en büyük handikap ise söz konusu proxy hizmetinin engellenmiyor . Engellenen proxy servisleriyle ayarlarsanız, WhatsApp’a bağlanamazsınız.

Kaydırma özelliği WhatsApp’ın Android sürümüne de geliyor!

2.23.13.9 kodlu Android beta sürümünde yer alan özellik, kullanıcıların WhatsApp ekranını görüntülemesini sağlıyor. sol-sağ kaydırma sağlayacak. Buna gerek var mı diye soruyorsan haklısın. WhatsApp’ın alt kısmındaki seçeneklere dokunduğunuzda aslında ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Şimdi bunu yapmanın ikinci bir yolu olacak. Kaydırma işlemine sahip kullanıcı sayfalar arasında geçiş yapabilecek . Tıpkı proxy’de olduğu gibi, bu özellik bazı beta sürüm kullanıcıları tarafından anın prestijiyle deneyimlenebilir.

pazarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu