Haber

Umuttepe Yerleşkesi B Kapısındaki yürüyen merdiven bakıma alındı

Şehit Polis Serdar Gökbayrak Üst Geçidi’nde yürüyen merdivene Büyükşehir müdahale etti. Yürüyen merdiven bakım onarım çalışmaları nedeniyle 25 gün süreyle hizmet veremeyecektir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde inşa ettiği 113 asansör ve 31 yürüyen merdivenin bakımlarını sadakatle yaparak, vatandaşların ulaşım konforunu artırıyor. Periyodik bakımların yanı sıra asansörlerde kullanım kusurları nedeniyle oluşabilecek arızalara anında müdahale eden ve onarım hizmeti veren Büyükşehir grupları, vatandaşların yürüyen merdivenleri ve asansörleri güvenli ve konforlu bir şekilde kullanması için hizmet veriyor. ‘Mutlu şehir Kocaeli’ vizyonu doğrultusunda.

HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

Yürüyen merdiven ve asansörlerin hizmet kalitesini artırmak amacıyla Yapı Denetim Dairesi Güç, Aydınlatma ve Mekanik İşler Şube Müdürlüğü ekipleri, Umuttepe Yerleşkesi B Kapısı önünde bulunan Şehit Polis Serdar Gökbayrak Üst Geçidi’nde yürüyen merdiveni bakıma aldı. Panodaki elektrik kontaklarının kenarlarını değiştiren bir anahtarlama sistemi olan bileşenlerin zamanla deforme olduğunu algılayan gruplar,

Hemen harekete geçerek yürüyen merdiveni bakıma aldı. Bu kapsamda yürüyen merdiven üzerinde elektrik tesisatı ve pano değişimi yapılacaktır.

25 GÜN ENGELLİ OLACAK

Büyükşehir ekipleri, bakım ve onarım sürecinin yaklaşık 25 gün süreceğini, Şehit Polis Serdar Gökbayrak Üst Geçidi’ndeki yürüyen merdivenin hizmet veremeyeceğini bildirdi. Başta yayalar olmak üzere kent genelinde yaşayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yürüyen merdiven ve asansörlerin bakım ve onarımını gerçekleştirmek için 7/24 ağır bir mesai harcıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu